Klasická a pochopitelná otázka, kolik mě to bude stát. Bohužel na ni nelze naprosto jednoznačně odpovědět, protože poplatky se různí. Poplatky se dělí na dvě kategorie a to:

  1. Kolik stojí kurz
  2. Kolik stojí zbrojní průkaz

My Vás připravujeme, abyste zbytečně neplýtvali penězi, proto kurz. Pak jsou zde poplatky, které jsou určovány zákonem a které neovlivníme. Ovlivníme ovšem kvalitní přípravou to, abyste nemuseli na zkoušku dvakrát a abyste nemuseli 2x platit střelnici a komisaře. Na kurz chodit nemusíte, není to ze zákona povinné. Můžete přímo požádat o provedení zkoušky odborné způsobilosti, nicméně Vám velmi doporučujeme kurz absolvovat. Náš instruktor je přímo zkušebním komisařem a tím pádem Vám poskytne ty nejrelevantnější informace z praxe a vyhnete se tak školáckým chybám, které Vás budou stát čas, nervy a peníze.

 

U nás zaplatíte za kurz  2 800 Kč

 

Další poplatky se mohou v určitých aspektech lišit (například poplatek za potvrzení lékaře) ale u hlavních úkonů jsou u všech stejné.

  1. Za kolek na žádost o zkoušku dáte 100Kč
  2. Za zkušebního komisaře u zkoušek zaplatíte 600Kč
  3. Za pronájem střelnice ke zkoušce dáte v rozmezí od 1000 do 2000Kč
  4. Za potvrzení lékaře dáte 300 – 1500Kč, podle toho, kolik si Váš lékař účtuje.

Toto je první část. Střelnici Vám vybírá PČR, někdy máte na výběr, nicméně to v našem kraji obvykle pod 1500Kč nejde. Za tuto část teda zaplatíte, včetně ceny kurzu, zhruba 5 000Kč.

Pokud jste úspěšně absolvovali zkoušku a chcete si zažádat o zbrojné průkaz, hradíte následující poplatky:

  1. Za každou skupinu zbrojního průkazu 700Kč

O zbrojní průkaz si ovšem můžete zažádat klidně až po několika měsících od absolvování zkoušky, posudek o odborné způsobilosti má platnost 1 rok. Pokud však nepožádáte o vydání ZP do 3 měsíců od podání přihlášky (a odevzdání potvrzení o zdravotní způsobilosti) budete muset k lékaři znovu.

 

Pokud tedy budete chtít zbrojní průkaz skupiny E, který je běžný (abyste mohli nosit pistoli) bude Vás to stát celkem +- 6000Kč včetně našeho kurzu. Není to úplně malá částka, na druhou stranu je dobré zvážit cenu svého života, nebo života svých blízkých. Zbraň si pořizujete na obranu a v dnešní době je obrana důležitější než kdy jindy. Zbrojní průkaz je levnější, než řidičský průkaz na auto.

 

Jak kurz probíhá Jak se přihlásit